Zhodnocení SEO workshopu od Collabimu

CollabimPřed nějakým časem jsem narazil na zajímavý nástroj pro měření pozic ve vyhledávačích s názvem Collabim. Vedle toho, že hlídá a eviduje aktuální pozice na klíčová slova, umožňuje analyzovat i weby konkurence a tvořit reporty. Občas nabízí Collabim i nějaký ten SEO workshop.

Na jeden z těchto workshopů (termín 10.10.2012) jsem se přihlásil, protože byl jednak za suprovou cenu (1.500 Kč bez DPH) a pak jsem si chtěl poslechnout někoho, kdo se věnuje SEO profesionálně ve velkém byznysu, a srovnat jeho poznatky s mými. A vlastně vůbec si tak nějak vše urovnat. Na workshopu přednášela Hana Kmecová, což je velice přijemná a sympatická dáma, která dříve působíla ve známé české agentuře H1.

V ceně workshopu bylo běžné občerstvení typu káva, čaj a nějaká ta sušenka, což mi naprosto vyhovovalo (bylo v průběhu workshopu doplňováno), nejsem na žádné velké rautování. Workshop začal v 10 hodin a skončil až po šesté hodině a to ještě po skončení Hana Kmecová odpovídala na dotazy z praxe účastníků workshopu.

Workshop obsahoval krátké teoretické části, ale vzhledem k tomu, že většina účastníků školení už nějaké zkušenosti se SEO měla, nebylo nutné se věnovat úplným základům. Zbylo tedy více času na praktické tipy a činnosti od návrhu klíčových slov, přes návrh struktury webu až po copywriting nebo linkbuilding.

Z workshopu jsem měl opravdu výborný pocit. Urovnal jsem si v mysli informace, které jsem dříve načerpal, získal odpověď na některé otázky, které vyvstaly při redesignu mého eshopu antimalware.cz a hlavně získal spoustu fíglů jak některé věci dělat jinak a lépe (zejména co se týče long tail frází a linkbuildingu). Školení bych určitě doporučil.

Partneři

Antimalware.cz - Antiviry a antispamy

Reklama

Přihlášení